Disk Tipi Yağ Sıyırıcı - Oil Skimmer
Disk Tipi Yağ Sıyırıcı - Oil Skimmer
Disk Tipi Yağ Sıyırıcı - Oil Skimmer

Disk Tipi Yağ Sıyırıcı - Oil Skimmer

Toplam Stok Adedi : 10

Taşkut Disk Sıyırıcı Videosunu İzlemek için Tıklayınız

 

 

 

 Disk Tipi Yağ Sıyırıcı

 

CNC makinalarında ve benzer işlem merkezlerinde soğutma sıvısı deposuna karışan kızak yağları ve diğer yağlar yabancı yağ olarak adlandırılırlar.

 

Gerçekleştirilen bilimsel araştırmalara göre bu yabancı yağlar soğutma sıvıları performans ve efektif ömürlerini olumsuz yönde etkileyen en önemli unsurdur.

 

Yoğunluğu sebebiyle soğutma sıvısı üst kısmında toplanan bu yağlar alt kısmın hava almasını engellemekte ve bu şekilde bakteri üremesine neden olmaktadır. Üreyen bu bakteriler zaten hassas bir denge olan soğutma sıvısı dengesini bozarak pas problemleri, makine içi kirliliği, yetersiz yağlama (buna bağlı olarak düşük uç ömrü ve yetersiz yüzey kalitesi), rahatsız edici koku ve dumanlanma gibi problemlerin ortaya çıkmasına neden olur.

 

Bütün bunlar işletmelerde önemli ekonomik kayıplara ve çevresel problemlere yol açmaktadır.

 

Bu nedenle bu yağların bir şekilde soğutma sıvısından uzaklaştırılması gerekmektedir. Soğutma sıvısı üzerinden süngerler, kağıt vb. şeylerle bu yağları uzaklaştırma çabaları hem verimli olmamakta hem de yetersiz kalmaktadır.

 

Disk Tipi Yağ Sıyırıcı ile bütün bu problemler çok kolayca çözülmektedir.

 

Tezgah tankına basit bir şekilde monte edilebilen Disk Tipi Yağ Sıyırıcı yabancı yağları sıyırarak almaktadır. Alınan bu yağlar işletme içerisinde muhtelif yağlama operasyonlarında rahatlıkla kullanılabilmektedir.

 

Gerek soğutma sıvısı efektif ömrünün uzatılması, gerek işleme merkezlerinden daha yüksek verim alınması ve gerekse yabancı yağların geri kazanımı ile Disk Tipi Yağ Sıyırıcı çok kısa sürede kendini amorte etmektedir.

 

 

 

 

 

  • CNC  makineları ve  benzer işlem  merkezlerinde  soğutma sıvısı  deposuna karışan  kızak  yağları ve  diğer   yağlar yabancı yağ ( tramp oil )  olarak  adlandırılır.
  •  Yapılan  bilimsel  araştırmalara  göre soğutma  sıvıları  performans  ve efektif  ömürlerini  negatif  yönde  etkileyen  en önemli  unsurun  bu  yabancı  yağlar  olduğu  anlaşılmıştır.
  • Yoğunluğu  nedeni  ile  soğutma sıvısı üst  kısmında  toplanan  bu yağlar alt  kısmın  hava  almasını  engellemekte ve bu  şekilde   bakteri üremesine  neden  olmaktadırlar. Üreyen  bu  bakteriler zaten  hassas  bir denge  olan soğutma sıvısı dengesini bozarak pas problemleri, makine  içi  kirliliği, yetersiz yağlama ( buna  bağlı  olarak  düşük  uç ömrü ve  yetersiz  yüzey  kalitesi ), rahatsız  edici  koku  ve  dumanlanma  gibi  problemlerin ortaya  çıkmasına  neden olur.
  • Bütün  bunlar  işletmelerde  önemli  ekonomik  kayıplara ve çevresel  problemlere  yol açmaktadır.
  • Bu  nedenle bu  yağların  bir  şekilde soğutma  sıvısından  uzaklaştırılması  gerekmektedir. Soğutma  sıvısı  üzerinden  süngerler, kağıt v.b.  şeylerle  bu  yağları  uzaklaştırma  çabaları  hem  verimli  olmamakta hem de  yetersiz  olmaktadır.
  • Yağ Sıyırıcı  ile  bütün  bu  problemler çok kolayca  çözülmektedir.
  • Tezgah  tankına  basit  bir  şekilde  monte  edilebilen  Yağ Sıyırıcı  yabancı  yağları  sıyırarak almaktadır.Alınan  bu  yağlar  işletme  içerisinde  muhtelif  yağlama  operasyonlarında  rahatlıkla  kullanılabilmektedir.
  • Gerek soğutma  sıvısı  efektif ömrünün uzatılması, gerek işleme  merkezlerinden  daha  yüksek  verim  alınması  ve  gerekse yabancı  yağların geri  kazanımı  ile  Yağ Sıyırıcı çok kısa  sürede  kendini amorte  etmektedir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR